טיפים ומידע בעולם ה FACEBOOK : משמעויות ושימוש ב Like

יום שבת, 14 אוגוסט 2010 / פורסם בקטגורית פייסבוק

1.   להוסיף כפתור / "קופסא" של like לאתר / בלוג שלכם        Facebook like

השימוש ב like הפיסבוקי פרץ אל מחוץ לרשת החברתית: כל מבקר / לקוח פוטנציאלי /מתעניין יכול לחוות דעה על אתר / עמוד באתר / סרטון  / מאמר  וזאת על ידי לחיצה על כפתור like  שנמצא שם.

הוספת פונקצית like של Face book, ניתנת לתצוגה ככפתור בעמודי כתבות ותכנים שונים באתרים החיצוניים.

משתמשי ה Face book שייכנסו לעמוד שבו הוסף  כפתור like ויילחצו עליו, ישתפו את הכתבה בזרם העדכונים של החברים שלהם תוך קישור לאתר שממנו  לחצו על הכפתור,

כך יגבירו את תפוצת התוכן של העמוד שבו ביקרו  ויכניסו אותו למעגל החברים ב facebook, על אף שהוא פורסם מחוץ לרשת החברתית.

בנוסף, פונקצית like מאפשרת לייצר בקלות פעילות חברתית על גבי האתר שלכם: המשתמשים משאירים את חותמם בעמוד ויכולים לראות מי עוד מהחברים שלהם קרא את הכתבה ואהב אותה.

ליישום הפונקציה של like באתר /בלוג / אחר שלכם יש בחירה בין שתי אפשרויות עיקריות :

  • כפתור like עם תצוגה / FONT /תמונת כפתור לבחירת המשתמש.
  • חלונית  (BOX ) like  המאפשרת : 
    • הוספת הערה ותגובה אישית של המשתמש הבוחר ללחוץ like ואפשרות לייצר דיון באתר .
    • יצירת קשר עם קהל המתעניינים שלך. בעל האתר שהוסיף  פונקצית like  יכול לפרסם תוכן עצמאי ישירות לזרם  העדכונים של כל המשתמשים שלחצו על הכפתור, גם אם הם לא חברים שלו ב .face book זוהי דרך רבת עוצמה לשמור על קשר עם המבקרים באתר שלך גם מחוצה לו.
    • ניתן להציג את פונקצית like בשפות שונות כדי להתאים לתוכן באתר שלך.
    • איסוף סטטיסטיקה – התאמת פרמטרים מסוימים תאפשר מדידת ביצועים כגון: מספר ההקלקות על הכפתור, העמוד באתר שמניב את הכי הרבה הצלחה, העמוד ב face book שממנו הגיעו ביקורים חדשים לאתר שלך.

על מנת ליישם את פונקצית like בכל מקרה יש להעתיק את הקוד שמתחולל (Get code ) כתוצאה מהבחירה כפתור / חלונית, ישירות לאתר /בלוג  שבעמודיו רוצים פונקציונאליות זו .

איך עושים את זה ? זו הכתובת המציגה שלב אחר שלב את הביצוע :

https://developers.facebook.com/docs/reference/plugins/like

2.  " Facebook זה מועדון הלקוחות החדש"

יותר ויותר מותגים רוצים שנעשה להם like ב facebook, מתוך הבנה שברשת החברתית העצומה טמון מאגר לקוחות אדיר, ובקרוב גם נקנה באמצעותה.

יש להבחין בין טיפוח נראות של העסק /הארגון למטרות שיווקיות ארוכות טווח : חדירה לתודעה, איסוף קהל אוהדים העוקב באופן שוטף אחר העדכונים והתוספות של העסק שלך, ובעקבות זה מחפש לקנות את השירותים והמוצרים שלך ,

לבין "מופע חד פעמי" העשוי לשמש את בעל העסק למטרת באזזז למבצע זה או אחר או מכירה מקומית וחד פעמית באמצעות הצגת מספר מוצרים למכירה בדף האוהדים, שהרי מבצע זה או אחר הוא זמני ועובר ואילו מטרות ומיצוב העסק שלך כנותן ערך ללקוחותיו הוא משהו שיש לטפח לאורך זמן וכל הזמן .

המותגים הישראלים רוצים (וחייבים ) להיות ב facebook אך הצורה שהם עושים זאת היא לא בהכרח יצירתית ומשמרת לקוחות לאורך זמן ,

אלא על בסיס תמריצים (עשה like ותקבל כרטיס חינם לאירוע ….). תמריצים אלה מעודדים קהל פונים לצרוך את ההצעה החד פעמית, להתעלם מדף האוהדים והמסרים בו ויום לאחר שהמבצע נגמר, לנוע לכיוון העסק הבא שמציע את האטרקציה הבאה .

הרעיון של להיות מותג אטרקטיבי עם נראות מקצועית ב face book  היא על בסיס של תוכן פרסונאלי רציף,  שיגרום ללקוח להישאר נאמן וליהנות מערך ועדכונים שוטפים, שיביאו לפנות על מנת לרכוש, ולשוב לרכוש ולשוב לרכוש ……

לכתבה מרתקת ומלאה בנושא הנה הקישור : https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3935871,00.html

תגובות
למעלה דילוג לתוכן