טיפים חשובים לארגון / חברה המשיקים פעילות בפייסבוק

יום שני, 13 יוני 2016 / פורסם בקטגורית פייסבוק

בניית תשתית

כמו בכל תחום התשתית היא הבסיס שעליו בונים את התוכן .מדגישה לנהל פרופיל אישי וגם דף עסקי (לא מעט טועים ופותחים רק דף אישי וזו טעות ) כי כל הרעיון של רשת חברתית הוא לקשר בחוט דק ומרומז בין האדם ( העובד) שאתה / הארגון שלך והעשייה העסקית של הארגון בו העובד פעיל.

כמו כן : הבסיס של פייסבוק הוא השקה בין שני האובייקטים האלה שמאפשרים פעילות פייס בוקית משלימה – פתיחת פרופיל –  גיוס חברים , פתיחת  קבוצה / בחירת קבוצות ושיוך לקבוצות, שימוש במנגנון חיפוש מדהים, חשיפת  האישיות והעשייה האישית של הארגון / החברה  למרחב חברים, שבסופו של דבר עשויים להיות אוהדים של הדף העסקי של הארגון .

לא להתעצל – כל אובייקט שמקימים בפייסבוק (פרופיל/ דף / קבוצה /אירוע ועוד ) יש להשקיע במתן מידע בהרחבה: מידע אישי, מידע עסקי מועיל, הפניות, לינקים, תמונות, וידאו, כפתור קידום. כל מה שיאפשר למתעניינים לקבל על מנת להתרשם מהארגון / החברה ועובדיה .

 

הוספת פונקציונליות לדף העסקי

ממליצה להוסיף טאבים לדף העסקי בפייסבוק – כן נכון לא רואים אותם באפליקציה במובייל אך מאפשרים חשיפה חשובה בתצוגת פייסבוק בדסקטופ, זהו ערך מוסף חשוב למתעניינים בפעילות הארגון, המשלים את החשיפה העקבית בפייסבוק – דוגמאות :

טאב – ניהול סניפי הארגון ופרטי יצירת קשר .

טאב – ניהול מועדון לקוחות / רישום לניוזלט.

טאב – ניהול שירות לקוחות (לארגונים נותני שירות וגם ליצרנים וספקים ).

טאב – המלצות לקוחות.

טאב – קישור לאתר תדמית.

 

הפרדה ברורה תוך חיבור מרומז

עסקים עושים עם אנשים אחרי היכרות וקירבה אישית מתמדת צעד אחר צעד ובמרומז – זה עקרון בסיסי של פייסבוק ורשתות חברתיות .

  • פרופיל אישי מיועד להציג את הפן האישי/ אנושי  של עובדי ומנהלי החברה . בפרופיל האישי יופיעו תוכן ומדיה הנוגעים בחוויות, ברכות, פרגון, השתתפות באירועים מרגשים, טיול עם חברים מהעסק/משפחה , תחביבים, המלצות – כל מה שמציג את הפרט שעומד מאחורי הפרופיל. המידע הזה עשוי לקרב מתעניינים עסקיים שמוצאים בבעל הפרופיל את האישיות / התחביבים / תחומי העניין שעשויים לקרב גם לעסקים.
  • דף עסקי – מומלץ שיתמקד בהצגה ברורה, ממוקדת ובעקביות באשר לארגון / לחברה שעומדת מאחורי בעל הפרופיל ולכן התשתית, הפוסטים, הפתקים, ההנעה לפעולה, הטאבים יצביעו על נושאים הקשורים בתחום העשייה העסקית כולל: פרגון למתחרים / ספקים / לקוחות, מתן ערך בפוסטים  בדף, פתקים ובהם תוכן רלוונטי, חידושים, המלצות והרבה שירות .שירות שירות.

 

באחריות מי ניהול פעילות פייסבוק ?

ממליצה לנהל את הפעילות בפייסבוק רק באמצעות מי שבאמת קרוב לעשייה – גורם בארגון המכיר, מוקיר ונושם את העשייה של החברה, המנהלים והעובדים בה.

אני לא מאמינה בניהול / מענה של תכנים ושאלות על ידי חברה חיצונית שבאמת ובתמים תהיה לה ראייה מוגבלת של הנעשה בארגון בכל זמן נתון.

 

התמדה והטמעה עקבית של חידושי פייסבוק               השקת פייסבוק לארגון

פייסבוק פלטפורמה תוססת המתעדכנת תדיר ברמת האפליקציות, היישומים, התוכן , הווידאו, אפשרויות ההנעה לפעולה, פרסום ממומן  ועוד .

ממליצה "לאמץ" רישום למקורות מידע עדכניים (ניוזלטר של אתרי טכנולוגיה מובילים ) וללמוד את עדכוני הטכנולוגיה  שפייסבוק מציעה ברמת המובייל והמחשב השולחני.

מערך העזרה של פייסבוק מציג סרטונים והדרכה איכותיים אך לפעמים בפער זמן מהכרזת העדכונים.

 

פייסבוק וערוצי ניו-מדיה משלימים / מקבילים

ממליצה לקשר את פייסבוק לערוצי ניו-מדיה משלימים  לקישורים יוצאים (אינסטגרם, בלוג, טוויטר, טמבלר )  על מנת לשתף תוכן איכותי לגולשים בערוצים הנוספים.

ממליצה להבין את מהות עשיית הארגון / החברה על מנת להפעיל ערוצי ניו-מדיה מקבילים מתוך הבנה שהם נפרדים לפייסבוק ולתת בהם ערך / תוכן ייחודי – דוגמאות :

לינקדאין   – גיוס משאבי אנוש.

פינטרסט – תוכן ויזואלי (תרשימים / אינפוגרפיקה ועוד ).

יוטיוב – סרטונים ייחודיים לערוץ שלא הועלו לפייסבוק.

גוגל פלוס – ערוץ ני-מדיה מקביל.

 

פרסום ממומן בפייסבוק

ממליצה להשתמש במערך הפרסום הממומן של פייסבוק בתבונה, למטרה מסוימת ומדידה : קידום דף עסקי חדש, כנס, מוצר בהשקה, גיוס עובדים, ועוד.

התהליך צריך להיות מבוסס על זיהוי ברור של קהל יעד מטורגט ומטויב, בשילוב תכנון הקמפיין מבחינת תקציב, מדיה, קופירייט ניתוח נתונים והשבחת הקמפיין לתוצאות מניבות .

שימוש ברור ברשימת תפוצה של מתעניינים ולקוחות חוזרים על מנת ליצר קהלים דומים

הטמעה של פיקסל מעקב בנכסים האינטרנטיים המובילים של החברה : אתר, חנות אינטרנטית, דפי נחיתה ומכירה , פופאפים באתר ועוד

שימוש בקהל "צבוע" שנכנס לנכסים האינטרנטיים ולו לעשות רימרקטינג חכם .

סוף מעשה במחשבה תחילה – קמפיין מביא חשיפה ולידים תהליך הסגירה והמכירה יעשו אנשי מכירות מיומנים המכירים את שירותי ומוצרי הארגון .

בהצלחה .

 

תגובות
למעלה דילוג לתוכן