מה זה Facebook open graph לפשוטי העם

יום שישי, 14 אוקטובר 2011 / פורסם בקטגורית פייסבוק

Whatis-Facebook-open-Graphנתחיל בקצת היסטוריה :

זה התחיל ב   :Facebook Connect  בשנת 2008 פיתחה פייסבוק את "כפתור הפלא" שנותן את האפשרות להיכנס לאתר כלשהו ולהתחבר אליו באמצעות ההזדהות של פייסבוק (ללא הזדהות רשמית לאתר עצמו ), לתת תגובה נלהבת (או לא ..) לפוסט שנקרא באתר.

האפשרות הזאת הגדילה את היקף המשתמשים באינטרנט ובמובייל בהיקף חסר תקדים וכמובן קירבה את  משתמשי פייסבוק לאתרי תוכן המעניינים אותם .

ונתקדם לכיוון המציאות העדכנית :

בשנת 2010 פייסבוק השיקה את ה  Open Graph API זהו סט כלים המאפשר למשוך ולדחוף מידע מאתרים לפייסבוק, והפוך . התווספו מספר תוספים שונים שניתן להוסיף לדפי  אתר הלקוח :

 כפתור, like    כפתור, Activity Feed  כפתור, Recommendations  כפתור ,Login כפתור   ,Comments  כפתור Live Stream  ועוד .

הוספת  כפתור מסוג זה לעמוד באתר שלך, הופך את עמוד האתר שלך ל "חברתי".

ז"א העמוד באתר שבו יש את כפתורי פייסבוק ,נוסף  לאוסף האובייקטים  של פייסבוק אך הוא נשאר בדומיין הפרטי של המשתמש /האתר ולא בדומיין של פייסבוק .

 ידוע ונתון הוא שעמודי פייסבוק הם אובייקט מאונדקס ברמת האינטרנט, ז"א דף פייסבוק נסרק על ידי מנועי החיפוש המוכרים, ומופיע בתוצאות חיפוש בגוגל לדוגמא.

ולכן אנחנו למעשה מוסיפים את הדפים באתר הפרטי שלנו שבהם הוספנו את כפתורי פייסבוק, להיות נגישים במנועי החיפוש יחד עם דפי העסק שיצרנו בפייסבוק .

 דוגמא : הוספתי לדף הבית של אתר התדמית שלי כפתור like  המשודרג והעדכני, מרגע זה הוספתי לדף באתר עוד תכונה חשובה, דף האתר הפך להיות אובייקט  פייסבוק לכל דבר, למרות שהוא פיזית מתארח מחוץ לשרתי פייסבוק.

משתמש המבקר באתר התדמית שלי  ונכנס לדף ולוחץ like  הופך להיות אוטומטית אוהד של הדף, המשמעויות הן:

  • בפרופיל האוהד מופיע רשומת לייק לאתר שלי.
  • הלינק של הדף באתר משותף לכל רשת החברים של האוהד בפייסבוק.
  • לי (בעל אתר התדמית ) יש את היכולת לעדכן מידע בניוז פיד של כל אחד מרשימת החברים של האוהד (ללא ידיעתו וללא הסכמה מפורשת מצידו). 

מה צריך לעשות על מנת להוסיף את Facebook open graph  לאתר שלך ?

  • להוסיף META TAGS  לדפי האתר.
  • להוסיף קטע קוד של . HTML  

להסבר ביצוע נא לגשת לכאן.

כמה נקודות למחשבה :

  • הוספת תכונת ה Facebook open graph  היא לבחירת וביוזמת בעל האתר, זו לא אפשרות המתווספת אוטומטית ללא ידיעתו וניתן להסירה בכל זמן.
  • מחד משתמש המבקר באתר ולוחץ על לייק למעשה משתף על הקיר שלו את העדפות שלו וחושף אותם על קירות חבריו, ומאידך מפיץ ויראלית את האתר שלי ותכניו, ומה אם אני לא מעוניין לחשוף מידע מסוים לכל דיכפין?
  • לא רק חבריו של מי שעשה לייק יודעים על העדפות שלי, גם חברות שיווק יכולות לעשות במידע הזה שימוש, ולדחוף לאתר שלי פרסומות למוצרים /שירותים המותאמים לי אישית כתוצאה מהמידע שזה עתה אספו עלי .
  • המידע התמים הופך להיות למעשה בינה עיסקית (BI ) שיהפוך מהר מאוד לכוח ומנוע קנייה ממוקדים האם זו בחירה או כורח?

קרדיט לפוסט :    https://www.searchenginepeople.com/blog/what-is-facebook-open-graph.html

תגובות
למעלה דילוג לתוכן